MATERIAŁY MERYTORYCZNE old

"Migracje w kontekście globalnym", tekst Moniki Lisiewicz. Przeczytaj artykuł "Migracje w kontekście globalnym" Moniki Lisiewicz z Fundacji Centrum im. prof. Bronisława Geremka. Dowiesz się z niego co to są migracje i jaką rolę odgrywają w globalnym procesie.

"Migracje w kontekście polskim"; tekst Moniki Lisiewicz. Przeczytaj artykuł "Migracje w kontekście polskim" Moniki Lisiewicz z Fundacji Centrum im. prof. Bronisława Geremka.

"Wyzwania związane z migracjami", tekst Marty Siciarek.

"Dobre praktyki związane z migracjami", tekst Marty Siciarek. Zapraszamy do zapoznania się z tekstem merytorycznym Marty Siciarek z Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek w Gdyni. Znajdziecie w przykłady dobrych praktych związanych z migracjami.

"Integracje i wyzwania dla społeczności lokalnej. Przykład Gdańska". tekst Marty Siciarek.

"Diagnoza językowo- pedagogiczna", tekst Magdaleny Zaborowskiej. Zapraszamy do zapoznania się z tekstem merytorycznym Magdaleny Zaborowskiej z Fundacji dla Wolności. Znajdziecie w nim wskazówki jakich narzędzi używać, na co zrwacać uwagę i dlaczego tak ważna jest diagnoza wczesnoszkolna u dzieci z doświadczeniem uchodżczym.

"Gościnność w językach świata", tekst Radosława Stanczewskiego. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Radosława Stanczewskiego, napisanego specjalnie na potrzeby projektu "Rozmawiajmy o uchodżcach". Z tekstu dowiecie się jak wyglada język gościnności w różnych krajach.

"Cisze kryzysy uchodźcze", tekst za uchodźcy.info.

"Fakty i mity o uchodźcach", tekst CEO 2015 r.

Jak radzić sobie z fake news?, tekst Agata Łuczyńska, materiał Fundacji Szkoła z klasą

"Kryzys humanitarny w Jemenie" Arkadiusz Tomaszewski, CEO 2016

"Jan Paweł II, uchodźcy i migranci", opracowanie Barbara Stefańska 

 

"Migracje na świecie", opracowanie Kinga Białek, aktualizacja Anna Paluszek