PoczytajMY o migracjach to projekt edukacyjny Centrum Edukacji Obywatelskiej przy którego realizacji mieliśmy okazję pracować. :)

Projekt ma na celu rozwój czytelnictwa wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz dzieci z warszawskich placówek edukacyjno-wychowawczych na terenie Warszawy. Proponowane w projekcie działania czytelnicze prowadzone wokół tematyki migracyjnej mają na celu zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką współczesnych migracji i praw człowieka, kształtowanie krytycznego myślenia i rozwijanie postaw otwartości, akceptacji i empatii wobec innych, a także mają służyć integracji lokalnej społeczności.

 

Z wielką radością zapraszamy nauczycieli, nauczycielki i młodzież do korzystania z publikacji wydanej w ramach projektu "PoczytajMY o migracjach". Projekt odbywa się w szkołach zlokalizowanych w Warszawie i jest realizowany od 1 września 2017 do 30 czerwca 2018 r, w podziale na dwie edycje dostosowane do semestrów szkolnych.

 

Aby otworzyć publikację kliknij TUTAJ.


 

 

Rekrutacja do drugiej edycji projektu dla warszawskich szkół rusza w lutym - więcej informacji na stronie projektu www.poczytajmy.ceo.org.pl.