W sobotę (22 września 2018 r.) odbyło się szkolenie wprowadzajace do VI edycji projeku Rozmawiajmy o uchodźcach :)

Podczas szkolenia 19 nauczycielek i nauczycieli ze szkół z całej Polski zapoznali się z koncpecją projektu i przyjrzeli się głównym założeniom inicjatywy Klub Dobrej Rozmowy.

Klub Dobrej Rozmowy to przestrzeń do podjęcia rozmów na temat sytuacji uchodźców i uchodźczyń i zjawiska współczesnych migracji niezależnie od tego, jakie poglądy mają rozmówcy w tej sprawie. Klub to szansa dla uczniów i uczennic na doskonalenie umiejętności wymiany opinii, argumentowania i poznawania różnych punktów widzenia.

Ponadto mogliśmy wspólnie zainspirować się doświadczeniami z realizowania spotkań z młodzieżą w ramach Klubu Dobrej Rozmowy poświęconych tematyce migracyjnej, którymi podzieliła się nauczycielka Dorota Stępniak od lat współpracująca z CEO.

Dziękujemy osobom biorącym udział w szkoleniu (za udział, za energię, szczerość i burze pomysłów), trenerce Barbarze Rostek (za prowadzenie spotkania i częste odnoszenie się do tajników swojej warsztatowej pracy z młodzieżą) oraz nauczycielce Dorocie Stępniak (za podzielenie się dobrymi pomysłami, wyzwaniami i rozwiązaniami dotyczącymi realizowania z młodzieżą spotkań w Klubie Dobrej Rozmowy).

 

Zachęcamy do zapoznania się z treścią prezentacji wykorzystywanej na szkoleniu. Prezentacja znajduje się TUTAJ.