Wirtualny Festiwal #Punkty widzenia 

 

 

Serdecznie zapraszamy uczniów i uczennice do wzięcia udziału w Wirtualnym Festiwalu #Punkty widzenia realizowanego w ramach projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej "Rozmawiajmy o uchodźcach. Klub Dobrej Rozmowy".

Wirtualny festiwal odbędzie się w czwartek 20 grudnia w godzinach 10:00-13:00 na platformie internetowej oraz na Facebooku! Uczniowie i uczennice mogą wykonywać zadania na przerwach szkolnych między lekcjami.

 

Jaki jest cel wydarzenia? Na jakie pytanie młodzież znajdzie odpowiedź?

Wirtualny Festiwal jest interaktywną formą, w której zespoły uczniowskie z różnych miejscowości uczestniczą we wspólnej zabawie online. Festiwal będzie składał się z 7 krótkich zadań, mających na celu przeanalizowanie zjawiska współczesnych migracji i zjawiska zmiany klimatu z różnych perspektyw i punktów widzenia. Zapraszając młodzież do udziału w zabawie online chcemy również dać jej okazję do podjęcia rozmów o globalnych współzależnościach (migracje, zmiana klimatu) w atmosferze wzajemnego szacunku.

Uczniowie i uczennice mogą wykonywać zadania i przesyłać odpowiedzi na przerwach między lekcjami. Wszystkie szczegóły organizacyjne znajdują się poniżej.

 

 

Zgłoście się już dzisiaj!

Formularz zgłoszeniowy na Festiwal znajduje się TUTAJ. Formularz będzie czynny do 20.12.2018 do godziny 10:00.

 

Kiedy i gdzie?

Zaczynamy w czwartek 20 grudnia o godzinie 10:00, kiedy opublikujemy pierwsze zadania na stronie Festiwalu. Wcześniej koniecznie zapoznajcie się z Regulaminem Festiwalu (TUTAJ).

Festiwal będzie się odbywał równolegle w dwóch miejscach - na wspomnianej powyżej platformie Festiwalu oraz na Facebooku, gdzie zostało utworzone wydarzenie na Facebooku.

Będzie w sumie siedem zadań, publikowanych kolejno co pół godziny: 10:00, 10:30, 11:00, 11:30, 12:00, 12:30, 13:00.

Możecie je realizować w dowolnym momencie między godziną 10:00 a 15.00. Na bieżąco będziemy aktualizować informacje na temat statusu realizacji poszczególnych zadań przez każdy zespół. Ponadto do godziny 16.00 opublikujemy wszystkie prawidłowe odpowiedzi do zadań lub komentarze do Waszych wypowiedzi. O 16.00 podamy informację, komu udało się wykonać wszystkie zadania i przyznamy elektroniczne dyplomy!

 

Czego potrzebujecie?

Aby wziąć udział w Festiwalu:

  • Potrzebujecie sprzętu z dostępem do Internetu - może to być szkolny komputer, tablet albo smartfon.
  • Na platformie nie musicie się logować - każdy z Was będzie miał nieograniczony dostęp do festiwalowych zadań.
  • Przygotujcie się na to, że wszystkie zadania będą wymagały odpowiedzi na platformie, a niektóre dodatkowo obecności na Facebooku. Na Facebooku wystarczy, że będzie zalogowana jedna osoba.

Na co warto zwrócić uwagę?

Bądźcie uważni i uważne na polecenia, ponieważ to w nich będziemy zaznaczać, gdzie powinna zostać opublikowana odpowiedź. Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, piszcie na Messengerze do administratora strony.

Jak możecie się przygotować?

Przede wszystkim musicie mieć zespół gotową na wyzwania, sprzęt z podłączeniem do Internetu oraz przynajmniej jedną osobę w zespole dysponującą kontem na Facebooku (możecie też stworzyć specjalne konto drużynowe na potrzeby Festiwalu).

Czy będą nagrody?

Dla zespołów, które wezmą udział we wszystkich zadaniach czekają elektroniczne dyplomy i gratulacje! A potem już tylko sława, sława, sława! ;-)