Wspieramy nauczycieli/ki w podejmowaniu i prowadzeniu rozmów z młodzieżą o współczesnych procesach migracyjnych, a także o wartościach i postawach, które są bliskie młodym ludziom. Zachęcamy uczniów i uczennice (wiek: 11 do 18 lat) wraz z nauczycielami/kami do zakładania Klubów Dobrej Rozmowy. Klub to okazja do prowadzenia rozmów na ważny i aktualny temat dotyczący sytuacji uchodźców/czyń, a także do poznawania różnych punktów widzenia.  

Projekt jest semestralny (luty - czerwiec 2018 r.) i ma zasięg ogólnopolski.

heart WKRÓTCE POJAWI SIĘ FORMULARZ REKRUTACYJNY 

 

Biorąc udział w projekcie:

yes Kluby uczestniczą w kursie internetowym poruszającym aktualny temat migracji i uchodźstwa oraz rozwijającym umiejętności wymiany opinii, argumentowania, słuchania tego, co mają do powiedzenia osoby o różnych światopoglądach, także innych od naszego.

enlightenednauczyciele/ki wezmą udział w szkoleniu stacjonarnym z umiejętności tworzenia w szkole przestrzeni do rozmów na trudny temat .

wink młodzież weźmie udział w warsztatach stacjonarnych pokazujących jak założyć Klub i o czym rozmawiać, żeby było ciekawie. 

cool Kluby wezmą udział w interaktywnym Festiwalu Internetowym i Webinarium.

mail Kluby otrzymają pakiet scenariuszy, wskazówek i inspiracji, które pomogą w przygotowaniu się do prowadzenia spotkań.

 

ZAPRASZAMY!