Warsztaty online

Zapraszamy dziennikarzy i dziennikarki w wieku 20-30 lat na dwudniową debatę, wymianę wiedzy i doświadczeń w ramach warsztatów online. Warsztaty prowadzone w języku angielskim.

 

 

Podczas warsztatów skupimy się na różnych aspektach narracji na temat migracji i przedstawiania ich w mediach, jeśli spojrzeć na nie z perspektywy płci i tożsamości płciowej. Zastanowimy się, jak w zależności od ich płci przedstawiane są osoby z doświadczeniem migranckim w różnych mediach. Zwrócimy uwagę także na bezpieczeństwo i omówimy, jak nasza płeć wpływa na naszą pracę dziennikarską.
Stawiamy na uczenie się od siebie nawzajem jako równi partnerzy w połączeniu z krótkimi wywiadami z ekspertami i ekspertkami. Wspólnie też spróbujemy też poszukać rozwiązań problemów, które zostaną zidentyfikowane podczas warsztatów.

 

Kiedy?
22. października 14.00-20.00 
23. października 12.30-20.00

 

Dla kogo?
Dla dziennikarzy i dziennikarek w wieku od 20 do 30 lat z Finlandii, Estonii, Polski, Czech, Słowacji i Niemiec. Szczególnie zapraszamy dziennikarzy i dziennikarki z doświadczeniem migracyjnym.

 

Liczba uczestników?
Max. 30 osób

Jak się zapisać?
Wypełniając formularz zgłoszeniowy online do 11.10.2020. Należy pamiętać, że pierwszeństwo mają kandydaci, którzy są w stanie zaangażować się i wykazać motywację do aktywnego udziału w tym intensywnym 2-dniowym warsztacie.

 

Formularz rekrutacyjny i wszystkie szczegółowe informacje na temat programu warsztatów są dostępna na stronie: https://vikes.fi/international-training

UWAGA! Całe warsztaty prowadzone są w języku angielskim.

 

 

Warsztaty prowadzone są w ramach programu „I am European: Historie i fakty o migracjach na XXI wiek”.