Zapraszamy do udziału w webinarium dla nauczycieli i nauczycielek organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, które odbędzie się 5 listopada o godzinie 18:00. Dowiedz się więcej o storytellingu oraz jak go wykorzystać  w pracy wychowawczej z młodzieżą w kontekście wyzwań związanych ze zjawiskiem migracji. 

TUTAJ ZAPISZESZ SIĘ NA WEBINARIUM

Dwie doświadczone nauczycielki i autorki materiałów edukacyjnych w projekcie migracyjnym CEO “Historie i fakty o migracjach na XXI wiek” wprowadzą Was w świat storytellingu. Podzielą się swoimi pomysłami i metodami na kreatywne wykorzystanie opowieści w szkole podczas Tygodnia Edukacji Globalnej. Pokażą, w jaki sposób nauczyciele i nauczycielki mogą wraz ze swoimi uczniami i uczennicami wziąć aktywny udział w międzynarodowej inicjatywie edukacyjnej. Podzielą się swoim doświadczeniem w organizowaniu wydarzeń i zaprezentują, jak zachęcać  młodzież do różnych aktywności wykorzystujących storytelling o migracjach.  Podczas webinarium poznasz perspektywę nauczycielki od 10 lat realizującej TEG w swojej szkole oraz metodyczki, które zaprezentują ciekawe i nowoczesne metody oraz inspirujące materiały do pracy  młodzieży z wykorzystaniem historii osobistych.

 

Nasze wydarzenie wprowadza w cykl spotkań z ekspertami i edukatorami, którzy na co dzień pracują z zagadnieniami Edukacji Globalnej. Wspólna inicjatywa Amnesty International, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacji Edukacji dla Demokracji, Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej, Polskiej Akcji Humanitarnej  oraz Grupy Zagranica pod hasłem “Weź kurs na Tydzień Edukacji Globalnej” jest doskonałą okazją do podzielenia się z Wami ich ogromnym doświadczeniem. To także szansa na poszerzenie wiedzy na temat TEG i poznania pomysłów na aktywne włączenie szkoły w tę inicjatywę.

 

Zapraszamy do rejestracji !

 

Prowadzące:

Patrycja Kopcińska: pracuje jako doradca metodyczny historii w regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach oraz nauczycielka historii w Zespole Szkół nr 4 w Dąbrowie Górniczej. Jest autorką programów, materiałów i projektów w zakresie edukacji globalnej i edukacji regionalnej związanej m.in. z Górnym Śląskiem.

Monika Komisarczyk: nauczycielka języka polskiego i edukacji medialnej w Liceum Ogólnokształcącym w Trzebnicy. Od trzech lat pełni także funkcję wicedyrektorki. Ma pod opieką Szkolną Grupę Praw Człowieka nr 108, z którą angażuje się w różne działania w szkole i środowisku lokalnym. Z CEO współpracuje od ponad dekady, angażując się w różne projekty: edukacji globalnej, filmowe, medialne. Tworzy scenariusze dla nauczycieli i nauczycielek,  jest mentorką w kursach internetowych. Współpracuje m.in. z Wrocławskim Teatrem Współczesnym, Amnesty International, Polską Akcją Humanitarną i Okręgową Komisją Egzaminacyjną.

 

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektów "Historie i fakty o migracjach na XXI wiek" i "I am European: Historie i fakty o migracjach na XXI wiek" realizowanych przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej. Programy są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej oraz w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Treść wyraża poglądy autorów/autorek i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Unii Europejskiej ani Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.