Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) wspólnie z Fundacja ING Dzieciom zaprasza na szkolenie stacjonarne na temat sposobów wykorzystania opowieści o migracjach w pracy wychowawczej z młodzieżą (storytelling) w dniach 2-4 listopada 2020 r. do Ośrodka Fundacji ING Dzieciom w Wiśle. 

 • Czym jest storytelling w edukacji?

 • Dlaczego warto po niego sięgać na lekcjach o migracji i uchodźstwie?

 • Jak poprzez pracę z opowieściami możesz wesprzeć młodzież w rozwijaniu empatii i krytycznego myślenia?

Serdecznie zapraszamy wychowawczynie i wychowawców klas na warsztaty ze storytellingu – pracy z opowieściami, jako metody, której zastosowanie służy poruszaniu na lekcji złożonych tematów społecznych, m.in. takich jak doświadczenia migracyjne, rozumienie innych kultur, spotkania z osobami z różnych kręgów kulturowych. Warsztaty to zaproszenie do spojrzenia na opowieść jako dostępne i wartościowe narzędzie edukacyjne. 

W związku z sytuacją epidemiczną w Polsce Centrum Edukacji Obywatelskiej zobowiązuje sie do zapewnienia osobom uczestniczącym w spotkaniu wszystkich możliwych środków bezpieczeństwa. Szczegóły znajdują się w regulaminie szkolenia.

 

Rekrutacja do 14 października 2020 r. 

UWAGA: Liczba miejsc ograniczona! W pierwszej kolejności zaprosimy nauczycielki i nauczycieli, którzy mają doświadczenie w pracy z zagadnieniem migracji w szkole i nie pracowali do tej pory metodą storytelling.

Wyniki rekrutacji zostaną przesłane drogą mailową do dnia 17 października 2020 r.

WYPEŁNIJ FORMULARZ REKRUTACYJNY

Termin: 2 listopada od godz. 11:00 do 4 listopada 2020 r. do godz. 14:00 (poniedziałek-środa) 

Miejsce: Wisła (woj. śląskie) Ośrodek Fundacji ING Dzieciom w Wiśle

Warsztaty poprowadzi Hanna Zielińska - trenerka równościowa CEO, animatorka kultury, edukatorka, członkini Stowarzyszenia Praktyków Kultury, zarządza polskim biurem Fundacji Evens.

 

Program zajęć obejmuje:

 • niezbędną teorię dotyczącą storytellingu jako metody pracy w szkole, 

 • a także szereg aktywności (w tym wykorzystanie materiałów filmowych), umożliwiających sprawdzenie narzędzia w praktyce.

Na warsztatach:

 • Zadbamy także o przestrzeń na osobistą refleksję nad własnymi przekonaniami i postawami odnośnie migracji

 • Podzielimy się doświadczeniami związanymi z zajmowaniem się tą tematyką w klasie. 

 • Przygotujemy się do korzystania z opowieści tak, by na lekcjach pomagały nam uczyć otwartości, rozwijać empatię, zmniejszać uprzedzenia i merytorycznie rozmawiać o migracji w kontekście globalnym i lokalnym.

Zapraszamy nauczycieli i nauczycielki, którzy: 

 • uczą w szkołach podstawowych (klasy VI-VIII) i ponadpodstawowych zlokalizowanych w miejscowościach poniżej 500 tysięcy mieszkańców i mieszkanek

 • wzięli udział w minimum 1 programie edukacji globalnej, edukacji o migracjach realizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ciągu 3 ostatnich lat (wymóg konieczny); 

Zapewniamy: 

 • bezpłatne warsztaty prowadzone przez wykwalifikowaną i doświadczoną trenerkę

 • bezpłatne wyżywienie 

 • bezpłatne zakwaterowanie 

 • zwrot kosztów dojazdu (do 50 zł na podstawie biletów autobusowych, PKP lub rachunków kosztów podróży w przypadku dojazdu samochodem) 

 • bezpłatne materiały szkoleniowe 

Warsztaty będą także okazją do tego, by zapoznać się najnowszymi materiałami Centrum Edukacji Obywatelskiej na temat wykorzystania storytellingu i opowieści o migracjach do wykorzystania na lekcjach i na godzinach wychowawczych. Spotkanie będzie również doskonałą okazją nie tylko do nawiązania głębszej współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, ale też poznania programów Fundacji ING Dzieciom dla szkół.

 

Szkolenie jest realizowane w ramach projektów “Historie i fakty o migracjach na XXI wiek”, “I am European. Historie i fakty o migracjach na XXI wiek” oraz “Rozmawiajmy o uchodźcach. Klub Dobrej Rozmowy” realizowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Programy współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.