Webinar Rozmawiajmy o uchodźcach CEO

 

NAGRANIE WEBINARIUM

 

Żeby być świadomymi obywatelami i obywatelkami od najmłodszych lat powinnyśmy ze sobą rozmawiać – także na tematy trudne i budzące emocje. To zdecydowanie zwiększa szanse, że będziemy mogli ze sobą żyć pomimo różnic, tworzyć różnorodne społeczeństwo i angażować się w szukanie rozwiązań.

  • Czy szkoła może być przestrzenią takiej rozmowy, uczyć ciekawości i zadawania pytań?
  • Jaką rolę mogą odgrywać nauczyciele i nauczycielki?
  • Czy  muszą znać odpowiedzi na wszystkie pytania?
  • Jak tworzyć przestrzeń do rozmowy opartej na szacunku?
  • Jak oddzielić swoje przekonania i mieć świadomość własnych intencji?
  • I wreszcie – czy dobrą rozmowę można poprowadzić wirtualnie?

 

Podczas webinarium w gronie doświadczonych nauczycielek prowadzących rozmowy z młodzieżą na tematy takie jak migracje ludności, zmiana klimatu, równość płci, rasizm, poglądy polityczne i facylitatorki zajmującej się wsparciem różnorodnych grup w prowadzeniu konstruktywnych rozmów, będziemy rozmawiać i szukać odpowiedzi na te pytania. Będziemy czekać także na Wasze zagwozdki i rozwiązania.

Zapraszamy na webinarium, które odbędzie się w najbliższy czwartek 18 czerwca.

TUTAJ ZAPISZ SIĘ NA WEBINARIUM

Spotkanie zaczynamy o godzinie 16!

W gronie prelegentek:

Agata Urbanik

Jestem facylitatorką, trenerką i badaczką społeczną. Specjalizuję się w projektowaniu i prowadzeniu facylitacji i procesów partycypacyjnych. Blisko współpracuję z grupami osób, tworząc przestrzeń do dobrej rozmowy. Wykorzystuję przy tym dopasowane do potrzeb metody warsztatowe oraz takie narzędzia, jak specjalnie projektowane gry dyskusyjne. Jestem jedną z fundatorek Fundacji Pole Dialogu, przez wiele lat byłam członkinią zarządu tej fundacji. Prowadzę Pogotowie Facylitacyjne.

Bernadetta Białek

Jestem nauczycielką języka polskiego oraz wiedzy o społeczeństwie w Szkole Podstawowej nr 25 w Zabrzu (wcześniej w Gimnazjum nr 25). Od kilku lat współpracuję z Centrum Edukacji Obywatelskiej jako mentorka w kursach internetowych z zakresu edukacji globalnej i obywatelskiej, a także współautorka i autorka materiałów edukacyjnych. Realizuję z uczniami i uczennicami różnorodne projekty edukacyjne, m.in. "Klub Dobrej Rozmowy". Od dobrej rozmowy przechodzę z podopiecznymi do działania i wypracowania dobrych nawyków.

Dorota Stępniak

Jestem nauczycielką dyplomowaną, uczę historii, wiedzy o społeczeństwie i etyki. Pracuję w szkole podstawowej w Ożarowie Mazowieckim Ołtarzew i prywatnej szkole podstawowej Kolumbus. Jestem zaangażowana w projekty edukacyjne o tematyce: społecznej, historycznej, m.in. SOWO – Społeczeństwo Obywatelskie w Obiektywie oraz dotyczącej praw człowieka i edukacji globalnej, które realizowałam razem z dziećmi i młodzieżą. Współpracuje z Muzeum Powstania Warszawskiego, Instytutem Pamięci Narodowej, Muzeum Historii Polski, Stowarzyszeniem Przyjazna Szkoła oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej. Opracowywałam scenariusze zajęć przedmiotowych i prowadziłam konsultacje mentorskie w ramach projektów: Rozmawiajmy o uchodźcach, Metoda Projektu Edukacyjnego, Edukacja globalna na lekcjach historii i WOS. Uzyskałam wyróżnienie w konkursie „Za naprawianie świata” – Nagroda im. I. Sendlerowej, Nagrodę Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Złoty Krzyż Zasługi – Prezydenta RP – w roku J. Korczaka za dokonania na polu wychowawczym.

 

 

PREZENTACJA WYKORZYSTANA PODCZAS SPOTKANIA 

 

Webinarium zostało zrealizowane w ramach projektu "Rozmawiajmy o uchodźcach. Klub Dobrej Rozmowy" dzięki środkom otrzymanym od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz programu "I am European. Historie i fakty o migracjach na XXI wiek" finansowanego ze środków Unii Europejskiej.