Chcesz dowiedzieć się storytellingu oraz jak go wykorzystać w pracy wychowawczej z młodzieżą w kontekście wyzwań związanych ze zjawiskiem migracji? 

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium dla nauczycieli i nauczycielek organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej z okazji tygodnia Edukacji Globalnej 2020.  Webinarium odbyło się 5 listopad 2020 r. 

Dwie doświadczone nauczycielki i autorki materiałów edukacyjnych w projekcie migracyjnym CEO “Historie i fakty o migracjach na XXI wiek” wprowadzą Was w świat storytellingu. 

Podczas webinarium poznasz perspektywę nauczycielki od 10 lat realizującej TEG w swojej szkole oraz metodyczki, które zaprezentują ciekawe i nowoczesne metody oraz inspirujące materiały do pracy młodzieży z wykorzystaniem historii osobistych. 

PREZENTACJA WYKORZYSTANA PODCZAS WEBINARIUM [kliknij]

Podczas webinaru, nauczycielki:

- Podzielą się swoimi pomysłami i metodami na kreatywne wykorzystanie opowieści w szkole podczas Tygodnia Edukacji Globalnej.

- Pokażą, w jaki sposób nauczyciele i nauczycielki mogą wraz ze swoimi uczniami i uczennicami wziąć aktywny udział w międzynarodowej inicjatywie edukacyjnej.

- Podzielą się swoim doświadczeniem w organizowaniu wydarzeń i zaprezentują, jak zachęcać młodzież do różnych aktywności wykorzystujących storytelling o migracjach.

Prowadzące:

Patrycja Kopcińska: pracuje jako doradca metodyczny historii w regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach oraz nauczycielka historii w Zespole Szkół nr 4 w Dąbrowie Górniczej. Jest autorką programów, materiałów i projektów w zakresie edukacji globalnej i edukacji regionalnej związanej m.in. z Górnym Śląskiem.

Monika Komisarczyk: nauczycielka języka polskiego i edukacji medialnej w Liceum Ogólnokształcącym w Trzebnicy. Od trzech lat pełni także funkcję wicedyrektorki. Ma pod opieką Szkolną Grupę Praw Człowieka nr 108, z którą angażuje się w różne działania w szkole i środowisku lokalnym. Z CEO współpracuje od ponad dekady, angażując się w różne projekty: edukacji globalnej, filmowe, medialne. Tworzy scenariusze dla nauczycieli i nauczycielek, jest mentorką w kursach internetowych. Współpracuje m.in. z Wrocławskim Teatrem Współczesnym, Amnesty International, Polską Akcją Humanitarną i Okręgową Komisją Egzaminacyjną.

 

Więcej o storytellingu w programach CEO dowiesz się na naszej stronie www.migracje.ceo.org.pl.

 

Wydarzenie zrealizowane w ramach projektów "Historie i fakty o migracjach na XXI wiek" i "I am European: Historie i fakty o migracjach na XXI wiek" realizowanych przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej. Programy są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej oraz w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Treść wyraża poglądy autorów/autorek i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Unii Europejskiej ani Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.