Obejrzyj nagranie ze spotkania online Centrum Edukacji Obywatelskiej i zainspiruj się, wskazówkami i pomysłami Joanny Kostrzewy, nauczycielki prowadzącej spotkanie, która kilkakrotnie włączyła się wraz z młodzieżą w obchody Tygodnia Edukacji Globalnej!

Prezentacja wykorzystana podczas spotkania online znjaduje się TUTAJ.

 

 

Webinarium dla nauczycieli i nauczycielek wspierające w przygotowaniach Tygodnia Edukacji Globalnej w szkole w dniach 18 – 24 listopada 2019 r.

  • Jak zainteresować uczniów i uczennice, innych nauczycieli i nauczycielki, i rodziców tematami ważnymi z perspektywy nie tylko lokalnej, ale i globalnej?
  • Jak zaangażować swoją szkołę w obchody 21. edycji europejskiego wydarzenia Tydzień Edukacji Globalnej, które odbędzie się w dniach 18 – 24 listopada 2019 r. pod hasłem "Obudźmy się, to ostatni dzwonek dla klimatu!"? ​

 

Spotkanie poprowadzi Joanna Kostrzewa nauczycielka języka angielskiego i polskiego w Szkole Podstawowej im. Wincentego Pola w Stawiszynie, trenerka i mentorka kursów internetowych m.in. z edukacji globalnej w Centrum Edukacji Obywatelskiej. W codziennej pracy z uczniami i uczennicami stosuje ocenianie kształtujące, TIK, pracę metodą projektu, dramę. Nominowana do nagrody Nauczyciela Roku 2018.

 

Webinarium było organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach ogólnopolskiego programu "Rozmawiajmy o uchodźcach. Klub Dobrej Rozmowy", realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej dzięki współfinansowaniu w ramach programu Szkoła Ucząca Się Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (I-XII 2019 r.).