śr., 06/17/2020 - 18:07

Według niektórych socjologów i badaczy o tym, kto na drabinie społecznej we współczesnym świecie jest „niżej”, a kto zajął wyższe szczebelki, decyduje mobilność człowieka. Prawo do decyzji czy i gdzie podróżować. Jeśli chcemy żyć w sprawiedliwszym i bardziej równym świecie musimy zacząć mówić o nierównościach już dzisiaj. Na przykład w szkole. Polecamy materiały, które pomogą poruszyć z uczniami i uczennicami ten trudny temat.

Webinar Rozmawiajmy o uchodźcach CEO
pon., 06/15/2020 - 09:44

Dołącz do webinarium (18 czerwca o godz. 16) Jak rozmawiać z młodzieżą o globalnych zagadnieniach?  Wspólnie będziemy szukać odpowiedzi na pytania: Czy szkoła może być przestrzenią takiej rozmowy, uczyć ciekawości i zadawania pytań? Jaką rolę mogą odgrywać nauczyciele i nauczycielki?  Czy  muszą znać odpowiedzi na wszystkie pytania?  Jak tworzyć przestrzeń do rozmowy opartej na szacunku? 

śr., 06/10/2020 - 09:28

Kurs przygotuje Cię do wychowawczej pracy z młodzieżą wokół zagadnień: Kim jest uchodźca, a kim migrant ekonomiczny? Dlaczego ludzie przekraczają ustalone granice państw? Czemu służą granice państwa? Skąd i dokąd ludzie migrują? Co mówią dane liczbowe? Jaka jest rola mediów w kształtowaniu wizerunku uchodźcy i migranta?  Czym jest dobra rozmowa i jak można prowadzić ją w szkole? Jakie są historie i doświadczenia osób, które musiały uciekać ze swoich domów w poszukiwaniu bezpieczeństwa?

Światowy Dzień Uchodźcy CEO
czw., 05/28/2020 - 13:21

W poszukiwaniu pokoju i bezpieczeństwa. Jak uczyć o globalnych wyzwaniach związanych z migracjami?

Dzień muzeów mogracje CEO
pon., 05/18/2020 - 14:11

Aby poznawać inne perspektywy i dowiedzieć się więcej o migracji i uchodźstwie, warto „wyjść w teren”. Dlaczego nie na wystawę? 18 maja, w Dniu Muzeów, polecamy ciekawe muzea i wystawy o tematyce migracyjnej. Także online!

Strony