śr., 09/09/2020 - 14:21

Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) w ramach programu „I am European: Historie i fakty o migracjach na XXI wiek” finansowanego ze środków Unii Europejskiej ogłasza konkurs na projekt materiału dziennikarskiego o tematyce migracyjnej, uchodźczej i wielokulturowości.

Wyjazd studyjny Finlandia CEO
wt., 07/28/2020 - 13:26

Wyjazdy studyjne dla młodych dziennikarzy i dziennikarek są szansą do bezpośredniego zapoznania się ze społecznościami dotkniętymi migracjami oraz migrantami i migrantkami.

Migracje klimatyczne CEO
wt., 07/14/2020 - 16:24

Zmiana klimatu wpływa na życie ludzi z globalnego Południa już dzisiaj. To nie tylko nasz ogólnoświatowa współodpowiedzialność za tę sprawę, ale również wyzwań, z którymi my sami będziemy się mierzyć. Szczególną grupą, która powinna posiąść tę wiedzę, jest młodzież, której przyszłości to dotyczy. Oferowane przez nas materiały mogą pomóc w podjęciu tego trudnego tematu w szkole.

śr., 06/17/2020 - 18:07

Według niektórych socjologów i badaczy o tym, kto na drabinie społecznej we współczesnym świecie jest „niżej”, a kto zajął wyższe szczebelki, decyduje mobilność człowieka. Prawo do decyzji czy i gdzie podróżować. Jeśli chcemy żyć w sprawiedliwszym i bardziej równym świecie musimy zacząć mówić o nierównościach już dzisiaj. Na przykład w szkole. Polecamy materiały, które pomogą poruszyć z uczniami i uczennicami ten trudny temat.

Webinar Rozmawiajmy o uchodźcach CEO
pon., 06/15/2020 - 09:44

Dołącz do webinarium (18 czerwca o godz. 16) Jak rozmawiać z młodzieżą o globalnych zagadnieniach?  Wspólnie będziemy szukać odpowiedzi na pytania: Czy szkoła może być przestrzenią takiej rozmowy, uczyć ciekawości i zadawania pytań? Jaką rolę mogą odgrywać nauczyciele i nauczycielki?  Czy  muszą znać odpowiedzi na wszystkie pytania?  Jak tworzyć przestrzeń do rozmowy opartej na szacunku? 

Strony