FILMY

Filmy to cykl wywiadów z wyjątkowymi osobami, które otwarcie dzielą się swoimi historiami związanymi z doświadczeniem migracyjnym, a także wyzwaniami i dobrymi praktykami w procesie integracji młodzieży z doświadczeniem migracyjnym w szkole. Zachęcamy do podjęcia rozmów na temat opowiedzianych historii z wykorzystaniem przygotowanych w tym celu materiałów pomocniczych.

 

Wywiad z Elsim Adajewem "Każdy zwykły dzień jest wyjątkowy". W załączniku poniżej filmu znajduje się materiał pomocniczy zawierający wskazówki merytoryczno-metodyczne na temat tego jak przygotować uczniów i uczennice do rozmawiania i w jaki spsób zabdać o emocje młodzieży podczas omawiania wywiadu.

 

 

Wywiad z Panem Lahoudem Toumą "W Syrii i w Polsce". W załączniku poniżej filmu znajduje się materiał pomocniczy zawierający wskazówki merytoryczno-metodyczne na temat tego, jak rozmawiać z uczniami i uczennicami w atmosferze szacunku, zrozumienia i emapatii dla historii i doświadczeń drugiej osoby.

 

 

Wywiad z Panem Grzegorzem Uzdańskim "Jak przygotować nauczycieli i nauczycielki do pracy i dialogu w wielokulturowej klasie". W załączniku poniżej filmu znajduje się materiał pomocniczy zawierający wskazówki merytoryczno-metodyczne na temat znaczenia rozwoju kompetencji międzykulturowych nauczycieli i nauczycielek pracujących z dziećmi i młodzieżą. Wywiad można wykorzystać do szkolenie rad pedagogicznych i zespołu nauczycielskiego w tym zakresie.

 

Nagrania z prowadzonych webinarium dla nauczycieli i nauczycielek

1. Webinarium "Dlaczego warto uczyć o Celach Zrównoważonego Rozwoju? Co łączy zmianę klimatu i migracje? Jak przygotować działania na Tydzień Edukacji Globalnej dotyczące dwóch światowych wyzwań?"

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium pt. "TEG - migracje i zmiana klimatu", które odbyło się 13 listopada 2018 roku. Webinarium miało na celu zaproponowanie nauczycielom i nauczycielkom działań, jakie mogą przeprowadzić w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej. Webinarium prowadziło dwoje prezenterów, nauczycielka Monika Komisarczyk oraz nauczyciel Michał Sczepanik.

 

2. Webinarium "Jak rozmawiać z młodzieżą o trudnych zagadnieniach globalnych na przykładzie tematyki migracyjnej?"

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z webinarium które odbyło się 18 grudnia 2018 roku. Podczas webinarium dwie nauczycielki praktyczki Anna Sosna i Jadwiga Jarosz w oparciu o swoje doświadczenie z tworzenia z młodzieżą Klubów Dobrej Rozmowy zaproponowały kilka praktycznych wskazówek na temat tego, jak rozmawiać z młodzieżą na trudne globalne tematy na przykładzie zagadnienia współczesnych migracjiPrezentacja wykorzystana podczas webinarium znajduje się TUTAJ [kliknij].

 

 

3. Webinarium "Jak przeprowadzić lekcje o przeciwdziałaniu nienawiści?"

Powiedz „NIE!” mowie nienawiści wykorzystując gotowe materiały edukacyjne na zajęciach z dziećmi i młodzieżą. W dniu 24 stycznia odbyło się webinarium Centrum Edukacji Obywatelskiej. Link do prezentacji wykorzystanej podczas webinarium.