Uwaga - zmiany w regulaminie Konkursu na projekt materiału dziennikarskiego o tematyce migracyjnej

UWAGA!

Dnia 10.03.2021 został ukatulaniony Regulamin Konkursu na projekt materiału dziennikarskiego, który był ogłoszony 09.09.2020 roku: https://migracje.ceo.org.pl/i-am-european/aktualnosci/konkurs-na-projekt... i rozstrzygnięty 26.10.2020 roku.

 

Zmiana w regulaminie dotyczy punktu 5.3. Po zmianie punkt ten brzmi: 

Jak dołączyć?

 

Zgłoś się do kursu internetowego „I am European: Historie i fakty o migracjach na XXI wiek". To pierwszy krok do dołączenia do grupy nauczycieli/ek wspierających młodzież w prowadzeniu rozmów na ważne, aktualne społeczne tematy.

ŚWIADOMOŚĆ MŁODIEŻY I MŁODYCH DOROSŁYCH NA TEMAT PROCESÓW MIGRACYJNYCH

Co młodzież oraz młodzi ludzie wiedzą i myślą o migracjach? Skąd czerpią wiedzą na temat ruchów migracyjnych?  Zadaliśmy im te pytania podczas badania, które ma na celu analizę i ocenę postaw młodzieży szkolnej i młodych dorosłych. 

Wyniki konkursu na projekt materiału dziennikarskiego

Wyniki konkursu na projekt materiału dziennikarskiego o tematyce migracyjnej dla młodych dziennikarzy i dziennikarek

 

Znamy już zwycięzców konkursu na projekt materiału dziennikarskiego o tematyce migracyjnej, uchodźczej i wielokulturościowej, który został zorganizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) w ramach programu „I am European: Historie i fakty o migracjach na XXI wiek” finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Skorzystaj z naszych materiałów na godzinę wychowawczą

Wychowawco i wychowawczyni, szukasz wartościowych pomysłów na lekcje ze swoją klasą? Chcesz poruszyć temat jednego z najważniejszych wyzwań współczesnego świata, jakim są migracje? Sięgnij po opowieści z pierwszej ręki. Wykorzystaj storytelling, czyli sposób na opowiadanie historii.  

 

Storytelling migracyjny w edukacji – Jak pracować z młodzieżą podczas Tygodnia Edukacji Globalnej?

 

Zapraszamy do udziału w webinarium dla nauczycieli i nauczycielek organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, które odbędzie się 5 listopada o godzinie 18:00. Dowiedz się więcej o storytellingu oraz jak go wykorzystać  w pracy wychowawczej z młodzieżą w kontekście wyzwań związanych ze zjawiskiem migracji. 

Gender i migracje w mediach – warsztaty online dla dziennikarzy i dziennikarek

Zapraszamy dziennikarzy i dziennikarki w wieku 20-30 lat na dwudniową debatę, wymianę wiedzy i doświadczeń w ramach warsztatów online. Warsztaty prowadzone w języku angielskim.

Konkurs na projekt materiału dziennikarskiego o tematyce migracyjnej

Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) w ramach programu „I am European: Historie i fakty o migracjach na XXI wiek” finansowanego ze środków Unii Europejskiej ogłasza konkurs na projekt materiału dziennikarskiego o tematyce migracyjnej, uchodźczej i wielokulturowości.

Nabór dziennikarzy i dziennikarek na wyjazd studyjny

Wyjazdy studyjne dla młodych dziennikarzy i dziennikarek są szansą do bezpośredniego zapoznania się ze społecznościami dotkniętymi migracjami oraz migrantami i migrantkami.